Україна скоротила витрати на закупівлю вугілля
7.9 C
Киев
04.03.2021
Новини України

Україна скоротила витрати на закупівлю вугілля

Україна скоротила витрати на закупівлю вугілля

Фото: Unsplash Україна скоротила витрати на закупівлю імпортного вугілля на 40%

Найбільшими постачальниками вугілля в Україні в минулому році були Російська Федерація, США і Казахстан.

Україна у 2020 році скоротила валютні витрати на закупівлю імпортного кам’яного вугілля і антрациту в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 39,6% — до 1,69 мільярда доларів. Про це у вівторок, 19 січня, повідомляє Державна митна служба.

Згідно з даними відомства, за звітний період в Україну було імпортовано 16,95 мільйона тонн вугілля, а роком раніше — 21,8 мільйона тонн (-22%). Найбільшими постачальниками в зазначений період були Росія, США і Казахстан.

Імпорт вугілля з Росії в грошовому вираженні за 2020 рік склав 1,043 мільярда доларів (61,7%), зі США — 480,3 мільйона доларів (28,4%). З Казахстану Україна імпортувала вугілля на 126,1 мільйона доларів (7,5%). З інших країн було імпортовано вугілля на суму 40,8 мільйона доларів.

Нагадаємо, Центренерго звинувачує енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в зриві поставок вугілля, а також в підвищенні цін на пальне.

Раніше про критичну нестачу вугілля заявили в Укренерго. Менш ніж за три місяці запаси вугілля на складах телоелектростанцій впали в 5,2 разу.

У зв’язку з цим Україні довелося збільшити імпорт електроенергії з Білорусі.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар