Україна в ТКГ: Росія хоче змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі
23.01.2021
Політика

Україна в ТКГ: Росія хоче змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі

Україна в ТКГ: Росія хоче змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі


Фото з відкритих джерел

У делегації заявили про наміри РФ замінити процес урегулювання конфлікту на Донбасі

Українська делегація в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу заявила про намагання Росії замінити процес урегулювання конфлікту в регіоні. Про це повідомила пресслужба делегації у Фейсбук.

Зазначається, що такі висновки були зроблені після спроби Росії використати Раду Безпеки ООН задля легітимізації  представників так званих «ЛНР» та «ДНР». Як вважають у делегації, таким чином Росія хоче замінити переговори з її участю в Нормандському форматі на «дискусію» між здоровими силами в Україні та представниками НЗФ.

Крім того, повідомляється, що Росія завдяки залученню так званих «республік» на міжнародні майданчики може забезпечити проведення там псевдо-референдумів. «РФ намагається легітимізувати свої маріонеткові утворення шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН, та шляхом можливого проведення псевдо-референдуму, під час якого має бути «…визначена воля народу Донбасу»; на додаток – кваліфікувати цей процес як «…істинне виконання Мінських домовленностей», – йдеться в повідомленні.

В українській делегації вважають, що таким чином Росія може визнати непідконтрольні Україні частини Донбасу «незалежними республіками». «Результатом реалізації цього задуму може стати однобічне визнання РФ так званих «ЛНР» та «ДНР» (заборонені в Україні терористичні організації) в якості «незалежних республік» або загроза такого визнання. Це означає, що тиск на вище воєнно-політичне керівництво України, який керівництво РФ намагалося здійснювати протягом року після Паризьких домовленностей, не вдався», – написали в пресслужбі.

Новини за темою: РФ продовжує блокувати роботу КПВВ на Донбасі, — ТКГ

Нагадаємо, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що 2 грудня РФ намагалася провести онлайн-засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа, запросивши туди так званих представників незаконних збройних формувань Донбасу. Тоді Україна та західні країни відмовилися від участі у російській ініціативі.

Источник

Залишити коментар