Україна запросить Росію до участі в Кримському саміті, – Джапарова
23.7 C
Киев
25.06.2021
Політика

Україна запросить Росію до участі в Кримському саміті, – Джапарова

Україна запросить Росію до участі в Кримському саміті, – Джапарова

Перша заступниця голови МЗС Еміне Джапарова
UATV

За словами дипломатки, це може бути нагодою для обговорення деокупації півострова

Україна запросить на Кримський саміт представників Російської Федерації, щоб обговорити шляхи деокупації Криму. Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в коментарі Euroactiv.

За словами Джапарової, представники РФ могли б приїхати для обговорення деокупації Криму. «Якщо вони приїдуть, ми будемо щасливі поставити їм всі запитання, які в нас є. Тому що Росія є відповідальною за ситуацію із порушенням прав людини в Криму. Це було б доброю нагодою обговорити, як Росія може деокупувати Крим. Чудеса трапляються, і якщо вони почнуть демонструвати цивілізовану позицію, ми готові обговорити такі питання», – сказала дипломатка.

При цьому Джапарова зазначила, що наразі орієнтовна дата проведення Кримського саміту обговорюється, але однією з них є 21 травня 2021 року. При цьому вона додала, що кілька країн уже висловили інтерес у приєднанні до Кримської платформи та участі в саміті, серед яких Туреччина, США та Балтійські країни. «Для нас важливо знайти новий інструмент для повернення Криму», – висловилася заступниця міністра.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що вірить у можливість укладення мирної угоди з президентом РФ Володимиром Путіним про повернення Україні її територій, в тому числі Криму. Тоді він наголосив, що Україні потрібна допомога інших країн.

Источник

Залишити коментар