Україна запроваджує санкції щодо Нікарагуа через відкриття консульства в анексованому Криму
24.3 C
Киев
19.08.2022
Політика

Україна запроваджує санкції щодо Нікарагуа через відкриття консульства в анексованому Криму

Україна запроваджує санкції щодо Нікарагуа через відкриття консульства в анексованому Криму

МЗС


З відкритих джерел

Також МЗС висловило протест через незаконний візит посла Нікарагуа в Крим

Міністерство закордонних справ України висловило протест через незаконний візит посла Республіки Нікарагуа в РФ пані Альби Асусени Торрес до анексованого Криму, а також розпочало застосування санкції проти Нікарагуа. Про це йдеться в заяві, опублікованій пресслужбою МЗС України. 

Як зазначається, Альба Асусена Торрес прибула до Криму для вручення так званому «Почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в м.Сімферополь» Олегу Бєлавєнцеву консульського патенту.

«Вручення так званому «Почесному консулу Нікарагуа в РФ» консульського патенту є грубим порушенням законодавства України і міжнародного права, зокрема резолюцій Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України», 71/205, 72/190, 73/263 та 74/168 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна», 73/194 та 74/17 «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів», — йдеться в заяві.

Окрім цього, у МЗС наголосили, що така дія вважається Україною нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа, який сприяє агресії РФ та її спробі анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

«Міністерство закордонних справ України неодноразово попереджало нікарагуанську сторону про неприпустимість дій, які порушують суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Українська сторона розпочала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України і вживатиме у подальшому усі необхідні дії, передбачені законами України і нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави», — розповіли у МЗС. 

Нагадаємо, напередодні на кордоні з Кримом затримали колишнього чиновника Міністерства внутрішніх справ, який підозрюється у державній зраді та сприянні окупаційній владі РФ у переслідуванні кримчан.

Источник

Залишити коментар