Українцям видали найбільше посвідок на проживання в ЄС
23.01.2021
Новини світу

Українцям видали найбільше посвідок на проживання в ЄС

Українцям видали найбільше посвідок на проживання в ЄС

Фото: InternationalWealth.info Чотири з п’яти дозволів українцям видала Польща

Четвертий рік поспіль наші співгромадяни отримують найбільше посвідок на проживання в ЄС. На другому і третьому місці — громадяни Марокко та Індії, відповідно. Найбільше українців прийняла Польща.

У 2019 вперше посвідку на проживання в країнах-членах ЄС отримали 757 тисяч українців, що робить їх найбільшою групою серед усіх одержувачів. Майже чотири з п’яти дозволів українцям було видано Польщею, пише Європейська правда.

Основна причина, з якої поляки видавали українцям дозвіл на проживання, — це зайнятість (87% документів).

На другому місці за кількістю отриманих дозволів — громадяни Марокко (133 тисячі дозволів, з яких 47% були видані в Іспанії). На третьому — громадяни Індії (131 тисяча, з них 19% в Німеччині). На марокканців і індійців припадає 35% всіх перших дозволів на проживання, виданих ЄС в минулому році.

Переважною причиною видачі дозволів громадянам Марокко (59%) була сім’я, для громадян Китаю і США — освіта (40% і 37%, відповідно), захист і статус біженця -для громадян Сирії (65%).

Усього ж в 2019 році Євросоюз видав близько трьох мільйонів перших посвідок на проживання для громадян країн, що не входять в ЄС. Це на 6% (або 163 тисячі) більше в порівнянні з роком раніше.

Найбільше дозволів на проживання видала Польща (724 тисячі або 25%), далі — Німеччина (460 тисяч або 16%), Іспанія (320 тисяч або 11%), Франція (285 тисяч або 10%), Італія (176 тисяч або 6 %) і Чехія (117 тисяч або 4%).

Нагадаємо, що Україна спростила білорусам отримання посвідки на проживання. Тепер громадянам Білорусі та інших країн, з якими Україна має безвізовий режим, не треба виїжджати з країни в зв’язку зі зміною мети в’їзду.

Також повідомлялося, що американець підробив документи заради проживання в Україні. Він незаконно виправив термін дії посвідки на проживання. Громадянина США затримали прикордонники і передали поліції.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар