Україні доставляти газ може Хорватія - ВДТСУ
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини України

Україні доставляти газ може Хорватія — ВДТСУ

Україні доставляти газ може Хорватія - ВДТСУ

Хорватський газ можна буде зберігати в українських ПСГ

ВДТСУ працює над створенням маршруту доставки газу з Хорватії через Угорщину до кордону з Україною.

 

Хорватія та Україна працюють над диверсифікацією постачання енергоносіїв. Питання енергетичної безпеки обговорювалися під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрія Пленковича. Про це повідомляє прес-служба Оператора ДМСУ.

 

Так, співрозмовники торкнулися теми диверсифікації постачання енергоносіїв, зокрема, зрідженого газу.

 

«Хорватія є одним із пріоритетних партнерів України в частині диверсифікації джерел постачання природного газу. 1 січня 2021 року на острові Крк у Хорватії запрацював плавучий LNG-термінал з пропускною спроможністю 2,6 млрд куб. м на рік, що відкриває доступ до глобального LNG-ринку», — йдеться в повідомленні.

 

Оператор ГТС України, своєю чергою, працює над створенням маршруту доставки зрідженого газу з Хорватії через Угорщину до кордону з Україною.

 

Інтеграція хорватського та українського ринків природного газу дозволить не лише транспортувати «блакитне паливо» для внутрішнього споживання України, а й забезпечить можливість зберігання хорватського газу в українських підземних сховищах газу.

 

Напередодні повідомлялося, що ціна газу в Європі перевищила 1,2 тис. доларів. Усього за пару днів вартість газу зросла більш ніж на 200 доларів та оновила максимум за півтора місяці. А транзит газу через Україну зріс на 16%. Постачання до Словаччини залишаються основним напрямком транзиту газу через українську ГТС і становлять 80% від загальних обсягів транзиту.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар