Український генпрокурор уперше за 19 років прибув із візитом до Мін'юсту США
11.4 C
Киев
26.09.2022
Новини України

Український генпрокурор уперше за 19 років прибув із візитом до Мін’юсту США

Український генпрокурор уперше за 19 років прибув із візитом до Мін'юсту США

Фото: gp.gov.ua Український генпрокурор перебуває з першим за 19 років візитом у Мін’юсті США

Партнери обговорили взаємодію у сфері протидії кіберзлочинності, екстрадиційну співпрацю та боротьбу з торгівлею людьми.

Генпрокурор України Ірина Венедіктова в США зустрілася із заступником генпрокурора США Кеннетом А. Політом-молодшим та його заступником та радником Брюсом К. Шварцом. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора у четвер, 9 грудня.

Цьогорічний візит став першим візитом українського генерального прокурора до Міністерства юстиції США з 2002 року.

Американська сторона відзначила високий рівень та тісну взаємодію з Офісом генпрокурора України. США та Україна беруть участь у двосторонньому Договорі про взаємну правову допомогу, це допомагає у проведенні розслідувань та судового переслідування.

«Екстрадиційна співпраця між нашими країнами розвивається досить динамічно — за останній рік ми видали в США стільки ж людей, скільки за попередні 4 роки разом узяті. І я переконана, що ми й надалі діятимемо злагоджено та ефективно в рамках кримінальних проваджень», — сказала Венедіктова.

Партнери зі США також високо оцінили підтримку Офісу генпрокурора та українських правоохоронних органів у міжнародних операціях у сфері протидії кіберзлочинності. У цьому контексті Ірина Венедіктова нагадала про нинішню міжнародну операцію з викриття хакерської групи, яка розповсюджувала шкідливе програмне забезпечення Emotet.

Крім того, генпрокурор додала, що українська прокуратура відкрита до розвитку співпраці у сфері кібербезпеки, спільних проектів із захисту інтелектуальної власності, протидії екологічним злочинам та торгівлі людьми.

Нарешті, ОГП зараз працює з партнерами та експертами США над функціональним аналізом усіх рівнів прокуратури України та Концепції розвитку кримінальної юстиції та органів правопорядку.

Нагадаємо, що раніше було названо ім’я можливого посла США в Україні. Остаточне рішення ще не ухвалене, проте ЗМІ з посиланням на джерела називають кандидатуру Бріджіт Брінк як ймовірного нового посла США у Києві.

Також Київ попросив у США озброєння, яке призначалося Афганістану. Міноборони України запросило допомогу у сфері повітряної та морської оборони, а також радіоелектронної боротьби.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар