Уряд зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру е-декларацій
22.9 C
Киев
16.05.2021
Політика

Уряд зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру е-декларацій

Уряд зобов’язав НАЗК відновити доступ до реєстру е-декларацій


Фото з відкритих джерел

Відповідне рішення було прийнято на засіданні РНБО

Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. Відповідне рішення було прийнято на засіданні РНБО, повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов в Telegram.

«На позачерговому засіданні уряду за участі президента Володимира Зеленського на виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов’язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки!», — написав Немчінов.

Новини за темою: Зеленський звернувся до правоохоронців через рішення Конституційного суду

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

Новини за темою: Система е-декларування в Україні буде працювати, — Зеленський

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Згодом міністр юстиції Денис Малюська заявив, що національне агентство із запобігання корупції та система електронного декларування зможе повноцінно запрацювати за декілька місяців.

Источник

Залишити коментар