5.1 C
Киев
28.03.2021
Новини світу

Уряду Словаччини загрожує відставка через російську вакцину — ЗМІ

Уряду Словаччини загрожує відставка через російську вакцину - ЗМІ

Фото: Nacion У Словаччині стався політичний скандал через закупівлю російської вакцини

Дві партії заявили про готовність виходу із правлячої коаліції через закупівлю препарату Sputnik V. Якщо це відбудеться, уряд муситиме піти у відставку.

 

Словаччина опинилася на порозі серйозної політичної кризи через закупівлю російської вакцини Sputnik V. Дві партії вже заявили про можливість виходу із правлячої коаліції після того, як російську вакцину привезли в країну. Про це в середу, 3 березня, повідомляє Euractiv.

 

Очікується, що Словаччина стане другою країною в ЄС, яка почне вакцинацію цим препаратом, незважаючи на відсутність у нього реєстрації на території Євроспільноти.

 

Так, глава партії Za Ľudí (За людей) Вероніка Ремішова публічно висловила протест у зв’язку із присутністю прем’єра Ігоря Матовича на прес-конференції із приводу доставки російських вакцин.

 

«Не тільки я, а й деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування», — сказала Ремішова, додавши, що це «абсолютно недоречно і негідно».

 

За її словами, партія повинна обговорити своє перебування в коаліції і «прийняти принципове рішення» — піти або залишитися в уряді.

 

У свою чергу, міністр економіки і глава партії Свобода і солідарність (SaS) Ріхард Сулик також розкритикував закупівлю російських вакцин і не виключив можливості виходу з коаліції.

 

Якщо обидві партії покинуть її, то уряд Матовича втратить більшість, що може привести до дострокових виборів.

 

До слова, у Словаччині на цей момент фіксується найвищий у світі рівень смертності від COVID на душу населення.

 

Нагадаємо, Словаччина стала другою країною в Євросоюзі, яка купила російський препарат Спутник V, незважаючи на те, що він не зареєстрований у ЄС. На наступний день МОЗ Словаччини дозволило використовувати російську вакцину.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар