Баканов: З 2014 року СБУ відкрила понад 16,6 тис. справ щодо держзради й тероризму
13.5 C
Киев
12.05.2021
Всі новини Новини України

З 2014 року СБУ відкрила понад 16,6 тисяч кримінальних проваджень – Іван Баканов

Починаючи з 2014 року Служба безпеки України відкрила 16 643 кримінальні провадження щодо державної зради та тероризму. Про це заявив очільник спецслужби Іван Баканов після засідання Ради національної безпеки та оборони.

Про це повідомляє пресцентр СБУ

З 2014 року СБУ відкрила понад 16,6 тисяч кримінальних проваджень – Іван Баканов


11 березня цього року після засідання Ради національної безпеки та оборони голова СБУ Іван Баканов повідомив, що із 2014 року Служба безпеки України відкрила 16 643 кримінальні провадження щодо державної зради і тероризму.

За словами Баканова практично весь масив подібних злочинів пов’язаний з окупацією та агресією РФ.

Зокрема будь-який злочин проти державності — це не лише порушення Кримінального кодексу. Це спроба розхитати нашу країну.

Баканов повідомив, що серед резонансних справ:
— артилерійські обстріли житлового масиву Маріуполя та автомобільної дороги в 2015 році;
— затримання колишнього співробітника Кабміну, якого суд визнав винним у веденні підривної діяльності на користь РФ;
— засудження агента, котрий передавав російському ГРУ дані про ремонт і модернізацію військової техніки тощо.

Також голова СБУ додав: «Ми вдячні Офісу Генерального прокурора, Міністерству внутрішніх справ та іншим правоохоронним органам за системну роботу. Всі ми працюємо над тим, аби жоден злочин не залишився без законного покарання»

Наразі СБУ здійснює досудове розслідування масштабної та багаторівневої справи — за фактом розв’язання та ведення агресивної війни проти України з боку РФ. Саме у рамках цього злочину спецслужба оголосила низку підозр російським високопосадовцям. Наприклад, у лютому цього року — заступнику міністра оборони РФ Андрію Картаполову.

Також нагадаємо, що для усього світу наразі важливим є розслідування збиття терористами літака Малайзійських авіаліній у 2014 році.

Відомо, що у результаті в небі над Донецькою областю загинули 298 осіб. Слідчі СБУ брали участь у роботі міжнародної групи. Всі зібрані матеріали були передані правоохоронцям Нідерландів. Наразі це кримінальне провадження розглядає Окружний суд Гааги.

Залишити коментар