За що в США вперше за 68 років стратили жінку
-0.1 C
Киев
04.03.2021
Новини світу

За що в США вперше за 68 років стратили жінку

За що в США вперше за 68 років стратили жінку

Фото: Reuters Лізу Монтґомері стратили за вбивство вагітної жінки

Ліза Монтґомері вбила вагітну дівчину і видавала її дитину за свою. Адвокати говорили, що злочинницею її зробило жорстоке насильство з раннього дитинства.

 

У США у федеральній в’язниці вперше за майже 70 років — з 1953 року — стратили в’язня-жінку. Вона була засуджена за вбивство вагітної жінки і викрадення її дитини. Їй ввели смертельну ін’єкцію.

 

Адвокати стверджували, що в неї був вроджений дефект головного мозку і вона не розуміла, що робить. Також вони наполягали, що її психічний стан ускладнився сексуальним насильством з боку вітчима. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Вроджений дефект і травматичне минуле

 

У в’язниці міста Терре-Хот штату Індіана на цьому тижні стратили 52-річну Лізу Монтґомері. Їй ввели ін’єкцію пентобарбіталу — барбітурату, який викликає смерть від зупинки дихання. Перед стратою Монтґомері відмовилася від останнього слова.

 

Ліза Монтґомері — третя жінка, страчена федеральним урядом США з 1900 року. Попередні страти на федеральному рівні пройшли ще в 1953 році. Тоді стратили відразу двох жінок: Бонні Бравн Геді — за викрадення і вбивство сина автомобільного магната, Етель Розенберґ — за шпигунство на користь Радянського Союзу.

 

Монтґомері була засуджена до страти в 2007 році судом Західного округу штату Міссурі за те, що в 2004 році задушила 23-річну Боббі Джо Стінет, яка перебувала на восьмому місяці вагітності. Засудженій тоді було 36 років.

 

Зі своєю жертвою Ліза познайомилася на форумі для любителів рет-тер’єрів під ім’ям Дарлін Фішер. Вони листувалися кілька місяців. Монтґомері сказала молодій заводчиці, що також вагітна. Жінки домовилися, що Монтґомері купить у Стінет цуценя.

 

У грудні 2004 року Монтґомері домовилася зустрітися зі Стінет, щоб подивитися цуценят. Вона проїхала майже 300 кілометрів від свого будинку в Канзасі до містечка Скідмор у штаті Міссурі, де жила її жертва.

 

Вдома в Стінет Ліза напала на вагітну дівчину з мотузкою і придушила її до непритомного стану. Опісля вбивця кухонним ножем вирізала плід з тіла Стінет, потім зникла з місця злочину.

 

Виявивши труп, правоохоронці відстежили Монтґомері за IP-адресою, з якої вона вела переписку зі Стінет.

 

Коли слідчі приїхали в будинок вбивці, то немовля вона видавала за свою дочку, яку народила напередодні, але потім зізналася в скоєному.

 

Телеканал CNN уточнював, що, коли до неї нагрянули правоохоронці, вона з немовлям дивилася телевізор, де показували повідомлення про розшук дитини. Незабаром дівчинку передали її батькові — Зебу Стінету.

 

Її визнали винною в злочині в 2007 році. На наступний день її засудили до смертної кари.

 

Монтґомері з 2008 року утримується у федеральної жіночій в’язниці в штаті Техас, де проходить курс психіатричної допомоги. Після того, як була оголошена дата страти Монтґомері, її помістили під особливий нагляд.

 

Протягом всього часу адвокати жінки стверджували, що в неї був вроджений дефект головного мозку і вона не розуміла, що саме з нею відбувається. Щоб пояснити її дії, адвокати Лізи Монтґомері постійно наоголошували на травматичному минулому своєї клієнтки.

 

«Монтґомері страждає від ураження головного мозку і має важке психічне захворювання, яке ускладнилося через сексуальну наругу, якій вона піддавалася протягом усього свого життя з боку тих, хто про неї мав піклуватися», — говорили адвокати під час слухань в окружному суді.

 

За словами старшої сестри Лізи — Дайяни, їхнє дитинство було важким — мати Джуді Шонессі страждала на алкоголізм і багато пила під час вагітності. Крім того, Шонессі катувала їх: заклеювала роти скотчем і кидала оголеними на сніг.

 

«Джуді всіма маніпулювала і була по-диявольськи підступною. Їй подобалося мучити оточуючих», — розповідала Дайяна.

 

Другий чоловік Джуді побудував сарай, у якому він і його друзі ґвалтували і били Лізу. Мати не тільки не намагалася захистити Лізу, а й дозволила робочим ґвалтувати свою дочку в обмін на ремонт у будинку.

 

Коли Лізі виповнилося 18 років, вона вийшла заміж за Карла — одного зі своїх зведених братів і за п’ять років народила чотирьох дітей. Її чоловік також виявляв до неї жорстокість. Як кажуть адвокати, у цей час почалися проявлятися її психічні розлади. За словами родичів, Ліза «жила у власному світі».

 

Після народження четвертої дитини в 22-річному віці Монтґомері пройшла стерилізацію. Але, вийшовши заміж удруге, обманювала свого чоловіка, стверджуючи, що чекає дитину.

 

Новий чоловік не був таким жорстоким, але теж заподіював їй фізичного і сексуального насильства. Ліза почала зловживати алкоголем і не могла доглядати ні за своїми дітьми, ні за собою.

 

Експерти, які працювали з Монтґомері вже після винесення вироку, прийшли до висновку, що на час вчинення злочину вона вже довгий час страждала від психозу і біполярного розладу, а також посттравматичного стресового розладу.

 

На думку адвоката Келлі Генрі, у неї не було шансів уникнути вироку, оскільки її перші захисники не мали подробиць про психічні захворювання Лізи.

 

Адвокати Монтґомері також зверталися до президента США Дональда Трампа з проханням про її помилування.

 

Серед тих, хто виступав на захист Монтґомері, були кілька десятків колишніх і діючих прокурорів, а також американські та міжнародні правозахисні організації.

 

Спецдоповідач ООН з питання позасудових страт Аньєс Калламар і спецдоповідач з проблеми насильства проти жінок Дубравка Шимонович також висловили підтримку Монтґомері і засудили наміри її стратити.

 

Незважаючи на проблеми з психікою, суд визнав її осудною на момент злочину.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар