Законопроєкт Зеленського про КСУ – найбільш радикальний, його готова підтримати тільки "Слуга народу", – Кравчук
3.2 C
Киев
09.05.2021
Політика

Законопроєкт Зеленського про КСУ – найбільш радикальний, його готова підтримати тільки «Слуга народу», – Кравчук

Законопроєкт Зеленського про КСУ – найбільш радикальний, його готова підтримати тільки "Слуга народу", – Кравчук

Заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Євгенія Кравчук
Фото з відкритих джерел

Є інші проєкти законів, які не вирішують питання комплексно, зазначила народна депутатка

Законопроєкт президента України Володимира Зеленського щодо Конституційного суду України є найбільш радикальний. Цей проєкт закону готова підтримувати тільки «Слуга народу».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція «Слуга народу») Євгенія Кравчук.

«ВРУ точно буде рухатися паралельно різними шляхами з вирішення цієї кризи, бо законопроєкт Зеленського, дійсно, найбільш радикальний. І з того, що я бачу, його готова підтримувати тільки «Слуга народу». Є інші законопроєкти, які не вирішують комплексно питання, але так от точково зможемо, принаймні, хоч рухатися меншими кроками», – сказала Євгенія Кравчук про ситуацію з КСУ.

Народна депутатка повідомила, що сьогодні на розгляд Ради не виноситимуть законопроєкт авторства голови ВРУ Дмитра Разумкова.

«Бо буквально вчора вніс ще альтернативний законопроєкт один із народних депутатів. Відповідно, ми сьогодні могли би його розглянути, але не розглянемо», – зазначила вона.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Источник

Залишити коментар