Замість того щоб вкласти гроші в інфраструктуру, "Укрзалізниця" зайнялася списанням робочих вагонів, - ЗМІ
17.4 C
Киев
24.07.2021
Без рубрики

Замість того щоб вкласти гроші в інфраструктуру, «Укрзалізниця» зайнялася списанням робочих вагонів, — ЗМІ

Майже половина залізничних колій потребує капітального ремонту

"Укрзалізниця" зайнялася списанням робочих вагон

"Укрзалізниця" зайнялася списанням робочих вагон

«Укрзалізниці» необхідно інвестувати в оновлення залізничних колій, половина яких потребує капітального ремонту, а не в покупку нових вагонів. Про це йдеться в матеріалі «Сегодня».

Видання зазначає, що знос залізничної інфраструктури в Україні вже критичний. Майже половина залізничних колій (8423 км) потребує капітального ремонту. Ще 3373 км їх повністю закриті для руху складів. На деяких ділянках поїздам не можна рухатися зі швидкістю понад 20-30 км/год через аварійність полотна.

За інформацією «Укртрансбезпеки», майже 90% випадків залізничних аварій в Україні відбуваються через незадовільний вміст колій, і кількість їх зростає.

Однак, замість того, щоб ремонтувати колії, Міністерство інфраструктури має намір спрямувати кошти на закупівлю нових вантажних вагонів для «Укрзалізниці», а старі – списати.

«Днями відомство зареєструвало проєкт наказу про заборону використання вантажних вагонів, які досягли певного віку. Насправді в цьому нема потреби. За словами експертів, вантажні вагони ще в задовільному стані. Та й приватні компанії вже давно купують власні вагони, щоб не переплачувати «Укрзалізниці» за оренду. Тобто замість списаних вагонів почнуть закуповувати нові. Гроші знову підуть не на оновлення інфраструктури, а на витрати, які по суті не потрібні», — повідомляє «Сегодня».

На думку голови підкомітету з питань залізничного транспорту Верховної Ради Олександра Скічка, таке рішення Мінінфраструктури абсолютно нелогічне.

«Чим ці нові вагони тягнути і якими шляхами? У Мінтрансі є зайві гроші, а інфраструктура в ідеальному стані? Звичайно, ні. На мою думку, цей план позбавлений логіки», — сказав Скічко. І підкреслив: зараз необхідно вкладати в ремонт і оновлення шляхів і локомотивів.

Раніше народний депутат Олександр Скічко заявив, що ініціатива Мінінфраструктури обмежити термін використання залізничних вагонів призведе до списання 89 тисяч вагонів, що викличе дефіцит рухомого складу і як наслідок — колапс у промисловості та агросекторі.

Своєю чергою віцепрезидент Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури списувати робочі вагони тільки через вік дуже дивним рішенням, зазначивши, що вагони потрібно списувати виходячи з їх технічного стану, а не терміну експлуатації.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар