18.4 C
Киев
17.05.2021
Новини світу

Затемнення свідомості: вчені поставили нові діагнози Ван Гогу

Затемнення свідомості: вчені поставили нові діагнози Ван Гогу

Фото: pinotspalette.com Ван Гог відчув втрату ясності мислення після того, як відрізав собі частину вуха

Часте вживання алкоголю, постійне недоїдання, тривале порушення сну могли спровокувати появу у відомого художника «прихованої епілепсії».

 

Вчені з Університетського медичного центру Ґронінґена в Нідерландах встановили, що нідерландський художник-постімпресіоніст Вінсент Ван Гог відчув на собі два епізоди делірію (порушення свідомості) після того, як відрізав собі частину вуха. Сталося це, судячи з усього, після тривалого вживання алкогольних напоїв, пише Journal Bipolardis Orders Springer Open.

 

Дослідники для з’ясування діагнозів художника провели психіатричну експертизу на основі сотень його листів і збережених медичних записів про його стан.

 

До цього вважалося, що Ван Гог страждав від кількох психічних розладів.

 

У новій науковій праці фахівці з’ясували, що художник, швидше за все, жив із «прихованою епілепсію», яку супроводжували занепокоєння, марення і галюцинації. Це відбувається через епілептичну активність у заглиблених частинах мозку.

 

Хворобу могло спровокувати не тільки довгочасне вживання спиртного, але також недоїдання, порушення сну й емоційне виснаження.

 

Нагадаємо, що на аукціоні продали спільний лист Ван Гога і Гогена. У ньому розглядається питання про створення Асоціації авангардних художників.

 

Також повідомлялося, що в Мережі з’явилися фотографії викраденої картини Ван Гога. Детективи припускають, що злодій, надавши фото картини, намагається таким чином домовитися з владою про більш м’який вирок.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар