Затягування із другим туром місцевих виборів "підвісить" призначення міських голів у низці міст, – політолог
13.5 C
Киев
06.05.2021
Політика

Затягування із другим туром місцевих виборів «підвісить» призначення міських голів у низці міст, – політолог

Затягування із другим туром місцевих виборів "підвісить" призначення міських голів у низці міст, – політолог

Олексій Якубін


Фото з відкритих джерел

Олексій Якубін каже, що, як правило, явка у другому турі є нижчою, проте все залежить від кандидатів і їхньої мобілізаційної кампанії

Спроба затягнути у часі проведення другого туру місцевих виборів «підвісить» призначення міських очільників у низці міст.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Експерт зазначив, що серед дат другого туру місцевих виборів може спостерігатися різнобій. Це, за його словами, пояснюється тим, що велику роль відіграватимуть територіальні виборчі комісії, адже саме вони безпосередньо проводитимуть процес, а не Центральна виборча комісія. Олексій Якубін зазначив, що у різних регіонах ТВК працюють по-різному, зокрема, приймають результати із різною швидкістю. На дату проведення другого туру впливатимуть також оскарження і перерахунок голосів, додав експерт.

«Залишається відкрите питання, чи не буде якась спроба відтермінувати другий тур не лише на грудень», – зазначив Олексій Якубін та пояснив, що це дозволить «підвісити» призначення міських очільників у низці міст.

Політолог додав, що, як правило, у другому турі місцевих виборів явка є нижчою, ніж у першому, на кілька відсотків.

«Але все залежить від кандидатів і їхньої мобілізаційної кампанії. Якщо у другий тур виходять, наприклад, непримиренні конкуренти, то вони можуть активно мобілізувати своїх прихильників, навіть тих, які не прийшли, наприклад, у перший тур, вважаючи, що їхній кандидат і так перемагає, або – який сенс іти, бо мій кандидат і так не вийде у другий тур. А якщо він вийшов у другий тур, то це, навпаки, може стимулювати людей іти на виборчі дільниці», – сказав Олексій Якубін.

Як повідомляли, Львівська міська територіально-виборча комісія назвала дату другого туру виборів очільника Львівської ОТГ. Повторні вибори у місті відбудуться 22 листопада.

Додамо, нещодавно голова громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська розповіла, що другий тур місцевих виборів в найбільш конфліктних об’єднаних територіальних громадах може відбутися на початку грудня 2020 року. 

Источник

Залишити коментар