Збільшення конкуренції в острові БуТЕС можливо виключно шляхом повномасштабного об’єднання енергосистем України та ЄС – Чех
27.5 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Збільшення конкуренції в острові БуТЕС можливо виключно шляхом повномасштабного об’єднання енергосистем України та ЄС – Чех

Об’єднання енергосистем України та ЄС забезпечить збільшення конкуренції в «Бурштинському енергоострові».

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

Про це написав ексзаступник міністра енергетики та вугільної промисловості України, експерт з енергетичних ринків Сергій Чех.

«Збільшення конкуренції має відбутися шляхом повномасштабного об’єднання енергосистем України та ENTSO-E і об’єднання в такий спосіб в єдину торгівельну зону Острова Бурштинська ТЕС та виробників електричної енергії решти енергосистеми України», — написав Чех.

За його словами, після такого об’єднання конкурентами Бурштинської ТЕС будуть не лише імпортери з ЄС, а й всі інші виробники електричної енергії України, в тому числі і станції ТЕС, що мають менші витрати на транспортування вугілля, а також атомні та гідроелектростанції.

Експерт нагадав, що інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E є складовою співпраці, визначеною Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС.

Окрім того, на його думку, розвитку конкурентного середовища в енергогалузі сприятиме також впровадження скоординованих аукціонів по розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній електропередач.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський  після робочого візиту до Закарпатської області 24-25 вересня доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю вжити заходів для розвитку конкурентного ринку електроенергії у торговельній зоні «Острів Бурштинської ТЕС».

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар