Збитий МАУ: Канада назвала план дій щодо Ірану
21.4 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Збитий МАУ: Канада назвала план дій щодо Ірану

Збитий МАУ: Канада назвала план дій щодо Ірану

У Канаді пояснили, як «покарають» Іран за збиті літаки МАУ

Суд, який раніше визнав катастрофу рейсу МАУ терактом, повинен призначити суму компенсації сім’ям загиблих.

Канадські родичі жертв катастрофи літака МАУ можуть ще не скоро отримати компенсації від Ірану. Про це повідомляє ВВС у суботу, 22 травня.

Як нагадав канадський дипломат Майкл Боцюрків, Вищий суд провінції Онтаріо визнав, що Іран навмисно позбавив життя всіх пасажирів і екіпаж літака МАУ. Тепер варто чекати рішення суду про суму компенсації, яку Іран повинен виплатити сім’ям загиблих. Позивачі вимагали виплату мінімум 1,25 мільярда доларів.

Однак, за прогнозами дипломата, після цього почнуться проблеми. Іран буде заперечувати, що літак був збитий навмисно, а також буде відмовлятися платити компенсацію добровільно. Також труднощі можуть виникнути і з арештом іранського майна для виплати компенсацій. Іранські літаки не літають в Канаду, тому потрібно шукати інші компенсатори.

«Адвокати запевняють, що, наприклад, іранські нафтові танкери можна затримувати за кордоном. Але це зажадає співпраці з іншими країнами», — пояснив Боцюрків.

За його словами, отримати компенсації буде важко.

«Є кілька шляхів, щоб вибити ці кошти. Можна звернутися до міжнародного кримінального суду, подавати приватні скарги», — підсумував дипломат.

Нагадаємо, що раніше суд у Канаді визнав терактом збиті літаки МАУ в Ірані. Таке рішення було прийнято на підставі думки двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком.

У свою чергу Іран вважає «безпідставним» рішення суду Канади. В Ірані назвали «проявом політичного підходу» рішення канадського суду про визнання терактом збиття українського літака.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар