Зеленський анонсував "економічну конституцію"
3.2 C
Киев
09.05.2021
Новини України

Зеленський анонсував «економічну конституцію»

Зеленський анонсував "економічну конституцію"

Фото: скриншот видео Зеленський на презентації аудиту економіки країни

Документ буде містити основні вектори розвитку української економіки до 2030 року, напрацьовані на основі результатів аудиту країни.

На основі економічного аудиту країни буде розроблена Національна економічна стратегія України до 2030 року, і вона повинна стати свого роду економічною конституцією України. Про це в п’ятницю, 6 листопада, заявив президент Володимир Зеленський на презентації результатів аудиту.

«На основі результатів аудиту сьогодні уряд представить основні вектори розвитку української економіки до 2030 року. Ми будемо чітко розуміти, куди і для чого буде рухатися наша економіка. Для того, щоб постійно рости, реалізувати вже існуючий потенціал і створювати нові проривні ідеї, не наздоганяти, а бути на кілька кроків попереду», — сказав Зеленський.

За його словами, це важливі, але далеко не останні кроки.

«На основі аудиту та векторів ми очікуємо появу Національної економічної стратегії до 2030 року. Знаю, що уряд вже почав над цим активно працювати, залучаючи багатьох експертів, представників бізнесу, громадськості, міжнародних аналітиків і вчених. Хочу звернути увагу, що це — найважливіший документ. Стратегія повинна стати не декларацією, необов’язковою для виконання, а головним планом і дорожньою картою для всіх гілок влади в Україні. Вона повинна отримати широке схвалення громадян і бути свого роду економічною конституцією України, великою національною ідеєю», — наголосив президент.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на презентації повідомив, що за останні десять років Україна втратила трильйон доларів ВВП.

Нагадаємо також, що МВФ поліпшив очікування щодо економіки України. Цього року українська економіка впаде на 7,2%, а в наступному зросте на 3%, очікують в фонді.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар