Зеленський допустив розпуск Ради, якщо та не розжене КС
17.6 C
Киев
18.05.2021
Політика

Зеленський допустив розпуск Ради, якщо та не розжене КС

Зеленський допустив розпуск Ради, якщо та не розжене КС

Володимир Зеленський
Офіс президента України

Втім, Зеленський сподівається, що нинішнє скликання Ради продовжить роботу

Президент Володимир Зеленський допустив ще один розпуск Верховної Ради, якщо депутати, і перш за все «Слуги народу», відмовляться звільняти суддів Конституційного суду. Про це він заявив у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV

«Якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а перш за все у «Слуг народу», тому що вони йшли і, чесно кажучи, вони розуміють, що… вони ж нові… тому, все ж таки, вони завдяки мені стали депутатами і (завдяки) підтримці суспільства, голосуванню народу… але вони повинні розуміти відповідальність. Якщо ми підемо врозріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом (шляхом розпуску парламенту — ред)», — сказав він.

Втім, Зеленський висловив бажання, щоб нинішній парламент продовжував працювати, тому що Україні і так вистачає «нестабільних речей» – це і COVID-19, і війна на Донбасі, і економіка.

Новини за темою: Врегулювання ситуації із КСУ: З’явився текст законопроєкту Разумкова

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Источник

Залишити коментар