14.1 C
Киев
18.05.2021
Новини України

Зеленський назвав два пункти в космічній галузі

Зеленський назвав два пункти в космічній галузі

Фото: president.gov.ua Зеленський розповів про космічну галузь України

Володимир Зеленський розповів про Державну космічну програму і необхідність відновити фінансування стратегічно важливих проектів.

Президент Володимир Зеленський розповів про перспективи космічної галузі України в Telegam в понеділок, 12 квітня.

«Зараз Україна входить у «клуб космічних держав» і займає гідне місце серед 13 учасників. Незважаючи на всі виклики, наші конструктори продовжують проектування і запуск супутників, пілотованих кораблів, орбітальних станцій», — заявив Зеленський.

За його словами, завдання держави в космічній галузі складається з двох пунктів: зберегти все, що зроблено старшими поколіннями, і докладати всіх зусиль для нових успіхів.

«В умовах військової агресії цей напрям необхідно вважати ключовим елементом національної безпеки і оборони. Це ще один стимул відновити лідерство і статус провідної аерокосмічної держави», — додав Зеленський.

Президент зазначив, що створення Державної космічної програми дасть розуміння, що і як влада робитиме, аби досягти масштабної мети щодо затвердження галузі. Зеленський також наголосив на необхідності в повному обсязі відновити фінансування стратегічно важливих проектів, зокрема космічної системи Січ-2-1. Кабмін прийняв постанову, яка дозволить виділяти більше грошей.

«На порядку денному — оптимізація галузі, розвиток державно-приватного партнерства, міжнародна кооперація. Далі — досягнення Україною асоційованого членства в Європейському космічному агентстві», — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про функції українського супутника. Україна має намір запустити власний супутник вже цьогоріч. В уряді перерахували, як його можна використовувати.

День космонавтики 2021: історія, факти

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар