Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ
31.9 C
Киев
23.06.2021
Політика

Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ

Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ

Віктор Суслов


з відкритих джерел

Законодавча влада Україна є незалежною — акцентував ексміністр

Яке має право президент погрожувати Верховній Раді, що якщо вона не прийме  потрібний йому закон, то тоді він її розпустить? Це злочин. Це не допускається Конституцією!  

На цьому в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK наголосив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Коментуючи ситуацію стосовно можливої відставки суддів Конституційного суду України, Віктор Суслов  зауважив, що тут використовуються методи  незаконного, антиконституційного тиску – як зовнішнього, так і внутрішнього. 

Зокрема, зі слів Суслова, ззовні на українську владу тиснуть так звані Західні партнери, погрожуючи, що скасують «безвіз» та не дадуть кредит.

«Якщо Україна суверенна країна, то всі наші події з Конституційним судом, вони наші. Тим більше, що є шляхи вирішення цих проблем з Конституційним судом – можна по-новому прийняти ці закони. Але коли президент України та інші під час прийняття важливих рішень для держави постійно посилаються на те, що на нас тиснуть ззовні, що це МВФ, або США незадоволені і ми не можемо проводити свою політику, то, розумієте, це знову ж таки питання конституційне. В Конституції записано, що Україна – суверенна держава. Тоді потрібно  відміняти цю статтю і говорити, що Україна має колоніальний статус,  управляється чужими посольствами та іншими країнами і що воля народу не потрібна. Не можна до такого абсурду доводити», – наголосив Віктор Суслов.

Натомість всередині країни, продовжив колишній міністр, президент, порушуючи Конституцію, тисне на нардепів, заявляючи, що розпустить парламент.  

«Яке має право президент погрожувати Верховній Раді, що якщо вони не приймуть потрібний йому закон, то тоді він розпустить Раду? Це злочин. Це не допускається Конституцією! Законодавча влада незалежна», – акцентував Віктор Суслов й додав, що нинішня ситуація в Україні навколо КСУ свідчить про низьку якість політиків, які при цьому ще й маніпулюють суспільною думкою.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський допустив ще один розпуск Верховної Ради, якщо депутати, і перш за все «слуги народу», відмовляться звільняти суддів Конституційного суду.

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

 

Источник

Залишити коментар