Зеленський озвучив обсяг законтрактованих вакцин
23.3 C
Киев
22.06.2021
Новини України

Зеленський озвучив обсяг законтрактованих вакцин

Зеленський озвучив обсяг законтрактованих вакцин

Фото: Офис президента Вакцин, кажуть, закупили багато, але привезли мало

Україна домовилася про постачання до 47 мільйонів доз вакцин, але є проблеми з їх поставками.

 

На цей момент Україна законтрактувала 45-47 млн ​​вакцин від коронавірусу, повідомив Президент Володимир Зеленський на прес-конференції в четвер, 20 травня.

 

«У нас контрактів на 45-47 млн ​​безкоштовних вакцин для населення України. Це максимальна кількість, яку можна було знайти за програмами, COVAX, окремою програмою прямих контрактів, наприклад за контрактом з Pfizer на 20 млн доз», — сказав він.

 

Він нагадав, що сьогодні Україна перетнула один мільйон вакцинацій.

 

«Ми повинні зрозуміти, що провели 1 млн вакцинацій. При цьому ми — не країна ЄС, ми — не країна НАТО, ми не в пріоритеті країн ЄС з точки зору черг поставок вакцин. Прямі контракти з Індією та Pfizer були поза європейськими програмами, були на рівні складних домовленостей між компаніями і керівництвом України», — сказав він.

 

У проблемі із закупівлею вакцин він відзначив несправедливу ситуацію в світі.

 

«Я вважаю, що дуже несправедлива ситуація в світі: у нас немає такого гучного голосу серед країн ЄС. Порівнювати відсоток вакцинованих несправедливо. Ми, незважаючи на те що ми не в пріоритеті ЄС і НАТО, зробили більше вакцин, ніж деякі країни ЄС. Так, вони менше, але тим не менше», — сказав Зеленський.

 

Крім того, він повідомив, що після поліпшення ситуації в Індії Serum Institute надасть Україні 10-15 млн доз вакцин.

 

Як повідомлялося, за минулу добу в Україні зробили 18 тисяч щеплень. Сьогодні вранці МОЗ повідомляло, що з початку кампанії з вакцинації щеплено 964 747 осіб. З них завершили вакцинацію 48 070 осіб.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар