-10.8 C
Киев
07.02.2021
Політика

Зеленський підписав указ про ринок соцпослуг: Усі заклади об’єднають у «Дії»

Зеленський підписав указ про ринок соцпослуг: Усі заклади об'єднають у "Дії"

Володимир Зеленський
Офіс президента України

Уряду доручили перевірити установи соціальних послуг

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає стимулювання розвитку ринку соціальних послуг та запровадження механізму державного контролю за дотриманням стандартів у цій сфері. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Кабмін має перевірити дотримання в таких закладах правил пожежної безпеки, державних санітарних та будівельних норм, зокрема, стосовно доступності для маломобільних груп. Крім того, необхідно виявити установи, які надають соцпослуги з догляду, перебування або проживання осіб із вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах, а також узгодити діяльність закладів із вимогами законодавства.

Передбачається, що в уряд забезпечить фактичне створення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. У ньому буде передбачена можливість внесення інформації про надавачів соцпослуг через вебпортал «Дія».

Водночас Кабмін повинен упродовж трьох місяців підготувати та внести до парламенту законопроєкти для удосконалення системи соціальних послуг. Мають ураховуватися складність життєвих обставин та потреб особи або сім’ї; запровадження переходу до фінансування соцпослуг за принципом «гроші ходять за отримувачем»; забезпечення співфінансування таких послуг з державного та місцевого бюджетів, а також механізми стимулювання розвитку ринку.

За словами заступниці керівника Офісу президента Юлії Соколовської, підписання цього указу зумовлено, зокрема, трагедією в Харкові, де сталася пожежа в будинку для літніх людей.

Новини за темою: В Україні повинен бути створений ринок справедливих соціальних послуг, — Зеленський

Нагадаємо, нещодавно Кабінет Міністрів України визначив правила формування та ведення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. Інформацію з Реєстру планують використовувати для здійснення контрольних заходів.

Источник

Залишити коментар