Зеленський пропонує Раді припинити повноваження всіх суддів КСУ
27.1 C
Киев
25.07.2021
Без рубрики

Зеленський пропонує Раді припинити повноваження всіх суддів КСУ

Зеленський пропонує Раді припинити повноваження всіх суддів КСУ

Президент України Володимир Зеленський
Офіс президента

За словами президента, рішення КСУ «нікчемне» та прийняте в умовах реального конфлікту інтересів

Президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт, згідно з яким мають припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. Про це йдеться в тексті законопроєкту, опублікованому на сайті Верховної Ради. Документ визначено як невідкладний.

Як зазначається, глава держави просить визнати рішення КСУ від 27 жовтня, про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, «нікчемним» та таким, що прийнято в умовах реального конфлікту інтересів.

Законопроєкт Володимира Зеленського передбачає, що Закон України «Про запобігання корупції» та Кримінальний кодекс України будуть діяти у старій редакції, тобто тій, що діяла до прийняття КСУ рішення від 27 жовтня.

Також президент виступив за припинення повноваження всіх суддів.

«Повноваження складу Конституційного суду України, діючого на момент прийняття рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020(393/20), припиняються з дня набрання чинності цим законом», — зазначається в тексті документу, який наразі переданий на розгляд комітету Ради.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Источник

Залишити коментар