Зеленський провів переговори з лідерами двох країн
15.8 C
Киев
28.09.2022
Новини України

Зеленський провів переговори з лідерами двох країн

Зеленський провів переговори з лідерами двох країн

Фото: Пресс-служба президента Украины Президенти України, Литви і Польщі позитивно оцінили стан і динаміку міждержавних відносин

За результатами переговорів президенти України, Литви і Польщі погодили спільну заяву.

 

Президент Володимир Зеленський узяв участь у перших переговорах у форматі Люблінського трикутника. Він провів розмову у форматі відеоконференції із президентом Литви Ґітанасом Науседою та президентом Польщі Анджеєм Дудою, повідомляє прес-служба Українського лідера в четвер, 2 грудня.

 

Зеленський відзначив символічність переговорів, що відбуваються в дні, коли відзначається 30-річчя визнання Польщею та Литвою незалежності України.

 

 

 

«Те, що саме Польща і Литва визнали нашу незалежність одними з перших – не випадковість. Сьогодні, коли Росія тимчасово окупувала частину нашої території – півострів Крим, – і коли у нас складна ситуація, війна на сході нашої держави, ви також першими підтримуєте Україну, наш суверенітет, незалежність і територіальну цілісність», – наголосив він.

 

Під час бесіди глави держав обговорили і позитивно оцінили стан і динаміку міждержавних відносин, стратегічний характер яких підтверджується конкретним і значущим змістом взаємодії. А також позитивно наголосили на діяльності тристоронніх механізмів співпраці, зокрема спільної Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг).

 

«Відбувся обмін оцінками ситуації на кордоні з Білоруссю. Президенти були одностайні щодо гібридного і штучного характеру міграційної кризи, яка потребує рішучої та скоординованої відповіді», – йдеться в повідомленні.

 

Також наголошується, що Зеленський поінформував колег про ситуацію з безпекою навколо нашої держави, пов’язану з концентрацією російських військ і озброєння вздовж українського кордону.

 

Окремо учасники розмови обговорили кроки, які Україна робить і має намір зробити для активізації процесу мирного врегулювання.

 

За результатами переговорів президенти України, Литви і Польщі погодили спільну заяву. Вони закликали світову спільноту посилити санкції проти Росії через її агресію, що триває проти України, і ще раз закликали Кремль до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від українських кордонів і з її тимчасово окупованих територій.

 

Зеленський заявив, що Україна виконала близько 60% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. Він назвав імплементацію цієї Угоди метою Києва.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар