Зеленський виступив на саміті за демократію
-2.1 C
Киев
22.01.2022
Новини України

Зеленський виступив на саміті за демократію

Зеленський виступив на саміті за демократію

Фото: president.gov.ua Зеленський узяв участь у саміті за демократію

Відстоювання цінностей свободи і демократії є одним із пріоритетів України, наголосив Володимир Зеленський.

 

Президент Володимир Зеленський узяв участь у віртуальному саміті за демократію, який ініціював президент США Джо Байден. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента в п’ятницю, 10 грудня.

 

У відеовиступі Зеленський подякував Байдену за ініціативу провести саміт, присвячений боротьбі з корупцією, захисту прав людини і протидії авторитаризму.

 

«Ці виклики сьогодні є ключовими для Європи і світу загалом. Україна, як ніхто інший, готова долати їх», — сказав Зеленський.

 

Він підкреслив, що незалежність, свобода і демократія є частиною ДНК українців, і нагадав історію становлення України як незалежної держави: «30 років тому наш народ у демократичний спосіб прийняв рішення створити власну і незалежну державу, коли 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум з незалежності України» .

 

Зеленський додав, що Україна, безперечно і без зайвої скромності, є лідером демократичних перетворень у регіоні. Він розповів про низку важливих і успішних кроків на цьому шляху.

 

«Ми ухвалили закон про деолігархізацію. Завершуємо реформу децентралізації, відновлюємо механізм народовладдя, будуємо інститути прямої демократії», — сказав Зеленський.

 

З слів Президента, гарантовані, захищені права людини є основою успішної та прогресивної країни, тому Україна й надалі впевнено рухатиметься вперед на цьому шляху.

 

«Будмео робити все для забезпечення гендерної рівності, захисту жінок, дітей, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та кожного окремого громадянина», — зазначив Президент.

 

Зрештою Зеленський наголосив, що Україна досягла суттєвого прогресу в розвитку власних демократичних інститутів і є надійним партнером для всіх, хто готовий ставати на захист демократії та свободи у світі.

 

«Об’єднавшись, ми повинні зробити цей світ вільнішим, безпечнішим, демократичнішим. Наполегливо втілюємо це в життя. І продовжимо це робити», — резюмував Зеленський.

 

Раніше Байден відкрив саміт за демократію. На саміті розглянуть три теми – захист від авторитаризму, боротьбу з корупцією та просування прав людини.

 

На саміті Байден оголосив, що США направлять $400 млн на підтримку незалежних ЗМІ, боротьбу з корупцією, підтримку демократичних реформ, просування технологій заради демократії та захист вільних виборів.

 

Навіщо Байдену саміт за демократію

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар