Зеленський у відеозверненні пояснив санкції РНБО
7.9 C
Киев
04.03.2021
Новини України

Зеленський у відеозверненні пояснив санкції РНБО

Зеленський у відеозверненні пояснив санкції РНБО

Фото: скриншот

Глава держави, коментуючи відключення телеканалів, закликав відрізняти засоби масової інформації від засобів масового ураження.

 

Президент Володимир Зеленський у п’ятницю, 5 лютого, записав відеозвернення, в якому докладно пояснив, чому ввів у дію рішення РНБО, згідно з яким в ефір припинили виходити окремі телеканали.

 

«Нас давно хочуть розділити. Щоб цього не сталося, ми повинні самі навчитися розділяти. Правду і брехню. Благі наміри і шкурні інтереси», — підкреслив глава держави.

 

Зеленський зазначив, що цього разу влог аписав російською мовою спеціально для того, щоб його почула саме та частина людей, яка ставиться до української мови насторожено і вірить в те, що якщо «по телику і російською», то це неодмінно правда.

 

У відеозверненні Зеленський запевнив, що інформація про те, що в Україні, нібито заборонили продаж книг Михайла Булгакова та Бориса Акуніна — брехня, і на доказ показав кілька примірників, куплених на днях у «фашистському Києві».

 

«Окей. Що ж ми маємо в підсумку? Все просто. Нахабну, цинічну і небезпечну брехню. Таке ось тріо. Дуже нагадує тріо каналів, які на цьому тижні припинили своє мовлення в Україні», — зазначив Зеленський.

 

Він нагадав, що сам більше 20 років віддав роботі на телебаченні.

 

«А чи не здається вам, що якщо навіть я — людина, яку часто просили «це не говорити», «а ось про це — не жартувати»; людина, якій забороняли концерти, фільми та серіали, яка ненавидить цензуру і знає, що таке захищати свободу слова, так ось — якщо при цьому, я прийняв таке рішення, то на це були вагомі, залізо-бетонні причини?», — сказав глава держави.

 

Він заявив, що ті, хто підтримував зв’язки з незаконними формуваннями і псевдоструктурами в Криму і на Донбасі, становлять загрозу Україні, і Україна буде з ними боротися. І саме ця діяльність власників телеканалів, за словами Зеленського, є причиною їх відключення.

 

«Заробляючи завдяки війні, вони переконували, що ніякої війни, насправді, немає. Точніше, є, але вона громадянська. Ні, не в сенсі, що воюють громадяни України і Росії. А що це наш внутрішній конфлікт. Сварка. Такий, маленький міжсобойчик. Ну, подумаєш, десятки тисяч убитих…», — сказав Зеленський.

 

Глава держави також нагадав, що рішення РНБО повністю підтримано США і Євросоюзом та країнами Великої сімки.

 

 

Раніше Глава РНБО Олексій Данілов заявив, що санкції вирішили вводити після того, як з’ясували, що «це не засоби масової інформації, а суто пропагандистська машина».

 

Нагадаємо, США, Велика Британія, Канада і країни Балтії підтримали санкції проти телеканалів 112 Україна, NewsOne і ZIK. У той же час, в ЄС заявили, що захист нацбезпеки не має відбуватися за рахунок свободи ЗМІ і повинен відбуватися при повній повазі основних прав і свобод.

 

З критикою рішення влади України виступили Міжнародна і Європейська федерації журналістів.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар