ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів
11.3 C
Киев
06.05.2021
Новини України

ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів

ЗСУ заборонили стріляти на провокації сепаратистів

Фото: facebook.com/pressjfo.news Українським військовим заборонили відповідати на провокації сепаратистів на Донбасі

Ситуація на Донбасі продовжує залишатися напруженою — сепаратисти роблять все можливе, щоб провокувати українських військових, додав міністр.

 

Українським військовим наказали не відповідати на провокації сепаратистів на Донбасі. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба на прес-конференції у вівторок, 20 квітня.

 

«Українським військам наказано не реагувати на провокації (на Донбасі, — ред.). На жаль, інша сторона робить все можливе, щоб їх провокувати», — сказав Кулеба.

 

Міністр додав, що ситуація на лінії розмежування продовжує залишатися напруженою — з початку року на Донбасі загинули 30 українських солдатів, з яких більшість були вбиті снайперами.

 

«Постріл снайпера — це навмисне вбивство», — підкреслив Кулеба, додавши, що це були «російські снайпери».

 

«Україна не планує ніякого збройного наступу, ескалації або провокацій, щоб вирішити конфлікт на Донбасі. Ми вкладаємо всі наші зусилля в політичне і дипломатичне вирішення конфлікту», — зазначив Кулеба.

 

«Одним із перших знаків деескалації буде повторне зобов’язання російської сторони дотримуватися перемир’я. Спільна заява ТКГ про прихильність до перемир’я буде знаком того, що Росія, як мінімум, готова розмовляти, а не тільки нарощувати свою військову силу біля кордонів. Це не буде повною деескалацією, але хоча б променем надії», — пояснив міністр.

 

При цьому тільки Москва займається ескалацією на Донбасі, говорить глава МЗС України.

 

«Москва повинна чути з кожного кута, що це не дві сторони — Україна і Росія — які несуть відповідальність за ескалацію. Це тільки Москва масштабно нарощує військову силу, тільки Москва займається ескалацією», — сказав Кулеба, додавши, що ціна запобігання подальшої ескалації з боку РФ завжди буде меншою, ніж ціна її зупинки і пом’якшення її наслідків.

 

«Сподіваюся, наші друзі і партнери це розуміють», — підкреслив міністр.

 

У той же час, ніякі переговори за спиною Франції, Німеччини, США не ведуться, запевнив глава МЗС.

 

«Ми не ведемо переговори поза існуючих форматів», — додав міністр і підсумував, що мирне рішення ґрунтується на мінських домовленостях і переговорах у форматі ТКГ і нормандської четвірки.

 

Нагадаємо, що раніше Пентагон закликав Москву порозумітися щодо України. У військовому відомстві США закликають Росію пояснити свої наміри щодо України і мету стягування військ до кордону.

 

Також в ОП розповіли про пропозиції на «Нормандії». Українська сторона запропонувала, щоб за наявності загиблих внаслідок обстрілу робоча група ТКГ з питань безпеки збиралася протягом 24 годин, і ніхто не мав права відмовитися від цього.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар