Зустріч року. Що обговорять Путін і Байден
23.3 C
Киев
22.06.2021
Новини світу

Зустріч року. Що обговорять Путін і Байден

Зустріч року. Що обговорять Путін і Байден

У 2011 році Байден і Путін зуміли знайти спільну мову

Президенти США Джо Байден і Росії Володимир Путін домовилися зустрітися 16 червня в Женеві.

 

США і Росія визначилися з датою зустрічі лідерів двох країн. Володимир Путін і Джо Байден проведуть переговори 16 червня у швейцарській Женеві. Місце обрали не випадково. Байден якраз буде в турне по Європі, а Путін готовий був зустрічатися тільки в країні — не члені НАТО. Серед варіантів називали Австрію і Фінляндію, але, в підсумку, вибір припав на Швейцарію. Двостороння зустріч Путіна з попереднім президентом США Дональдом Трампом проходила єдиний раз — у 2018 році в Гельсінкі.

 

Це буде перша зустріч Путіна і Байдена з моменту обрання останнього президентом США. Востаннє політики зустрічалися в 2011 році в Москві: тоді Путін був прем’єром, а Байден — віце-президентом.

 

Що передувало домовленостям

 

У березні Джо Байден ствердно відповів на питання журналіста про те, чи вважає він Путіна вбивцею. Через добу Путін відповів дражнилкою «Хто обзивається, той сам так і називається».

 

13 квітня, в розпал стягування російських військ до українського кордону, Путін і Байден провели телефонну розмову, під час якої на перший план вийшла ідея проведення саміту. Байден запропонував Путіну зустріч у третій країні для розмови, зокрема, про Україну.

 

 

 Про що говоритимуть

 

«Лідери обговорять весь спектр нагальних питань, оскільки ми прагнемо відновити передбачуваність і стабільність у відносинах між США і Росією», — йдеться в повідомленні Білого Дому.

 

«Мається на увазі обговорити стан і перспективи подальшого розвитку російсько-американських відносин, проблематику стратегічної стабільності, а також актуальні питання міжнародного порядку денного, включаючи взаємодію в боротьбі з пандемією коронавірусу і врегулювання регіональних конфліктів», — відзначили в Кремлі.

 

Зустріч року. Що обговорять Путін і Байден

EPA

 

Чого очікувати

 

Експерти не чекають будь-якого прориву після зустрічі в Женеві.

 

«Американські вимоги до РФ чіткі і зрозумілі: звільнення Навального, проведення чесних виборів у Держдуму у вересні і відхід російських військ з української території. Природно, жодна з цих вимог не може бути виконана Росією. Тому я думаю, що у них буде дуже важка розмова», — вважає міжнародний оглядач Іван Яковина.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар